Planit Uroda,Zdrowie Wrastający paznokieć

Wrastający paznokieć

Wrastający paznokieć post thumbnail image

Wrastający paznokieć to zmiana, w której krawędź płytki paznokcia na palcu zaczyna wrastać w tkankę miękką fałdu okołopaznokciowego. Jest to poważny problem, o którym wie wiele osób, ale niewiele osób wie, że istnieją pewne niechirurgiczne metody leczenia, które mogą pozbyć się go na zawsze. Wystarczy odwiedzić klinikę podologiczną w Warszawie i otrzymać leczenie nieinwazyjne.

Dlaczego paznokcie wrastają?

Głównymi przyczynami wrastania paznokci u stóp są:

 • Niewłaściwa pielęgnacja płytki paznokcia i niewłaściwe cięcie.
 • Noszenie ciasnych buty.
 • Infekcja grzybicza płytki paznokcia.
 • Nawrót po operacji.
 • Płaskostopie.
 • Wrodzone lub nabyte deformacje stopy.
 • Nadwaga
 • Rana.

Masz trudności ze znalezieniem specjalisty, który oferuje szeroki zakres usług korekcji wrastającego paznokcia? W Warszawie https://satin.pl/podolog-warszawa-centrum/ znajduje się gabinet podologiczny, który zatrudnia specjalistów znających niechirurgiczne metody korekcji wrastających paznokci.

Dlaczego ważne jest, aby nie odkładać wizyty u podiatry w Warszawie?

Wrastający paznokieć

Wrastający paznokieć

Dziedzina podologii to: profesjonalna pielęgnacja stóp, profilaktyka, diagnostyka, leczenie, pielęgnacja, eliminacja chorób stóp.

czym się martwisz:

 • Ból w okolicy dużego paznokcia (początkowo przy chodzeniu, potem z odpoczynkiem, który nie ustępuje)?
 • Obrzęk okołopaznokciowy i zaczerwienienie?
 • Pojawienie się ropnia?

Nieprzyjemne, ale też niesie ze sobą poważne zagrożenie dla zdrowia. Zlokalizowana infekcja na krawędzi paznokcia (zanokcica) może rozwinąć się w głębszą infekcję tkanek miękkich, która z kolei rozwija się w infekcję kości i szpiku, powodując utratę palca. Chcesz całkowicie pozbyć się tego problemu? Możliwe, że specjalista przywróci zdrowy wygląd i schludność Twoim paznokciom w gabinecie podologicznym w Warszawie, gdzie otrzymasz fachową pomoc. Dziś w Warszawie można pozbyć się wrastających paznokci bez operacji.

Co chcesz wiedzieć? Stopy są częścią ciała, która przenosi znaczne obciążenie treningowe i ciężar całego ciała. Ruch mięśni ciała zaczyna się od stóp. Jeśli choroba zaczyna się w tym obszarze, dochodzi do nieodwracalnego zaburzenia w organizmie, które zaburza pracę całego dobrze skoordynowanego mechanizmu. Podiatra konsultuje z pacjentami problemy ze stopami, skórą czy palcami, przepisuje zabiegi, leczy wrastające paznokcie, doradza, jak dbać o stopy.

Leczenie wrastających paznokci w Warszawie

Istnieją różne rodzaje zabiegów na wrastające paznokcie, w tym szkolenie z dbania o higienę łożyska paznokcia i odpowiednie techniki przycinania paznokci, dopasowanie obuwia, wkładki ortopedyczne i różne zabiegi niechirurgiczne.

Specjaliści Warszawskiego Gabinetu Podologicznego stosują skuteczne, bezbolesne, niechirurgiczne metody korekcji kształtu zmienionej płytki paznokcia (Orthonyxia):

Orthonyx Clip – Uznany za najskuteczniejsze rozwiązanie problemów z wrastającymi paznokciami. Ich zadaniem jest przywrócenie prawidłowej ścieżki wzrostu paznokcia i wyprostowanie go. Jest to zabieg nieinwazyjny, który nie powoduje bólu i eliminuje odczuwany wcześniej ból. Warszawscy podiatrzy zakładają aparaty ortodontyczne na wrastające paznokcie bez ograniczania ich normalnego funkcjonowania.
Metoda Arkady, czyli leczenie wrastających paznokci kostką Arkady, pozwala pozbyć się tego problemu w pół godziny. Polega na ustabilizowaniu palucha i odkształceniu płytki paznokcia za pomocą odpowiedniego ramienia robota. Kolejnym etapem jest utwardzenie deformacji akrylem. Systematyczne badanie w poradni podologicznej jest bardzo ważne przy leczeniu wrastających paznokci w Warszawie. Czemu? Podiatra zmienił akryl, aby przyspieszyć efekt gojenia.

Ortonyksja – Korekcja wrastających paznokci w Warszawie

Korzyści z Orthonyxia na wrastające paznokcie:

 • Nie jest wymagana żadna technika chirurgiczna.
 • Stan paznokci znacznie się poprawił.
 • Uśmierzanie bólu natychmiast po rozpoczęciu leczenia.
 • Podczas zabiegu nie było dyskomfortu ani bólu.
 • Nie ma ograniczeń w doborze butów po zabiegu.
 • Podczas zabiegu można wykonać pedicure.

Zabieg ortonyksji na wrastające paznokcie w klinice podologicznej w Warszawie to wysokiej jakości leczenie bez nawrotów i powikłań! Czas trwania leczenia zależy od progresji zmian zapalnych i w trudnych przypadkach może trwać nawet kilka miesięcy. Jeśli masz aparat ortodontyczny, czas leczenia wrastających paznokci będzie zależał od ciężkości stanu. W większości przypadków wystarczy zabieg podologiczny. W przypadku metody kostki Arkady proces gojenia zależy od stopnia uszkodzenia paznokcia i czasu trwania tej nieprawidłowości. Regularne kontrole są zwykle wymagane co dwa do czterech tygodni. Ważne jest, aby unikać powtarzającego się nacisku na paznokcie i urazy paznokci oraz przestrzegać zasad higieny stóp. Przycinanie paznokci najlepiej wykonywać w gabinecie podologicznym przy użyciu czystych, specjalistycznych narzędzi.

Kerpro sklep podologiczny
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1
01-882 Warszawa
223546332
www.kerpro.pl
Satin podolog Warszawa
Podleśna 7
01-673 Warszawa
228334787
www.satin.pl
Spondylus podolog Szczecin
Aleja Papieża Jana Pawła II 36
70-453 Szczecin
665035035
spondylus-podologia.pl

Related Post

Balony żołądkowe

Balony żołądkoweBalony żołądkowe

W dzisiejszych czasach problem otyłości stał się epidemią, która dotyka społeczeństwa na całym świecie. Zwalczanie nadwagi i otyłości stało się priorytetem zdrowotnym, ponieważ jest bezpośrednio związane z wieloma chorobami i