Planit Usługi Usługi pralni – ile kosztują i jaką pralnię wybrać?

Usługi pralni – ile kosztują i jaką pralnię wybrać?

Usługi pralni – ile kosztują i jaką pralnię wybrać? post thumbnail image

Pralnie zajmują się szybkim i skutecznym czyszczeniem elementów garderoby. Często wybierane są zwłaszcza usługi pralni chemicznej, która zamiast wody do prania ubrań wykorzystuje specjalny rozpuszczalnik. Cena usług takich miejsc zależy przede wszystkim od danego obszaru kraju czy też rodzaju odzieży. Nie bez znaczenia jest więc rodzaj tkaniny i jej charakter.

Cena wyczyszczenia odzieży codziennej różni się oczywiście od ceny wyczyszczenia eleganckiej marynarki czy ubrań skórzanych. Do pralni chemicznej oddawane są ubrania z kaszmiru, wełny, ale także futra, garnitury, kostiumy i odzież skórzana. Przed dokonaniem wyboru pralni chemicznej, nie warto zwracać uwagę jedynie na cenę usług, ale także na inne ważne aspekty. Liczy się przede wszystkim profesjonalizm danego punktu.

Ile kosztują usługi pralni?

Usługi pralni - ile kosztują i jaką pralnię wybrać?Najczęściej do pralni oddawana jest odzież wyjściowa, czyli między innymi garnitury. Za czyszczenie tego elementu garderoby będziemy musieli zapłacić od 38 do 60 złotych, jest to cena średnia. W cenę wliczona jest kamizelka. Jeśli chodzi o pranie garnitury z marynarką, cena będzie trochę wyższa. Chętni wybieraną usługą jest także pranie marynarka. Średnia cena takiego zabiegu wyniesie od 21 do 35 złotych. Najwięcej zapłacimy w takich miastach jak Szczecin i Warszawa. Punkty usługowe znajdujące się w mniejszych miasteczkach mają nieco bardziej atrakcyjne ceny. W usługach dostępne jest także pranie kożuchów, pielęgnacja ich jest bardzo ciężka do przeprowadzenia w domu. Kożuch można skutecznie oczyścić właśnie w pralni chemicznej, jednak za taką usługę zapłacimy nawet od 70 do 100 złotych za kożuch krótki, za długi będzie to kwota jeszcze wyższa. Klienci udający się do pralni często wybierają również usługę prasowania garnitury, cena jego wynosi niekiedy połowę kosztów czyszczenia, a czasem nawet więcej. Za prasowanie zapłacimy przeciętnie od 23 do 35 złotych. Pralnie chemiczne zajmują się także czyszczeniem firan, pościeli https://maniaprania.com/kontakt i koców. Pranie firan to koszt około 3,80 za metr kwadratowy. Stawki w dużych miastach mogą być nawet wyższe od 4 złote za metr kwadratowych, a niekiedy aż 7 złotych. W pralni chemicznej wyczyścimy także odzież roboczą, spódnice, czy suknie ślubne. Średnia cena wyprania odzieży roboczej, czyli bluzy, spodni i koszulki będzie wynosić od 18 do 25 złotych. Jeśli firma zamówi usługę cykliczną, wówczas cena będzie niższa.

Na jaką pralnię chemiczną się zdecydować?

Na takiej usłudze nie powinniśmy oszczędzać, gdyż w końcu chcemy oddać ubrania i odzyskać je w o wiele lepszym stanie. Na rachunek wyczyszczenia danego elementu garderoby składa się w większości cena za prasowanie, a reszta to cena za jego wypranie. Samo prasowanie nie jest aż tak prostą czynnością, jakby się to mogło zdawać. Wymaga ono przede wszystkim sporej wiedzy, doświadczenia, cierpliwości i wysokiej precyzji. Nie bez znaczenia jest więc to, do jakiej pralni oddamy nasze ubrania. Jeśli chcemy je odebrać w świetnym stanie i pozbyć się uciążliwych prań, warto wybrać pralnię profesjonalną, zatrudniającą specjalistów w tej dziedzinie. Droższe pralnie https://maniaprania.com/onas odznaczają się przede wszystkim zatrudnianiem dobrze wykwalifikowanych pracowników i fachową obsługą klienta. Pracownicy pralni powinni znać specyfikację wszystkich tkanin i wiedzieć, w jaki sposób z nimi postępować.

Na co zwrócić uwagę, wybierając daną pralnię chemiczną?

  1. Jakość obsługi

Ważne jest przede wszystkim to, jakie podejście do klienta mają pracownicy pralni. Muszą oni odpowiedzieć na wszystkie nurtujące nas pytania, a co za tym idzie mieć ogromną wiedzę.

  1. Miejsce czyszczenia odzieży

Niekiedy zdarza się, iż pranie na sucho przeprowadzane jest poza miejscem lokalizacji pralni chemicznej. Pralnia czasem transportuje naszą odzież do innego miejsca, jednakże nie jest to korzystnym rozwiązaniem. W ten sposób wykonanie usługi wydłuża się, a my musimy czekać sporo na odzyskanie naszego ubrania. Warto więc wcześniej dowiedzieć się, czy wybrana przez nas pralnia chemiczna zajmuje się ubraniami na miejscu, czy je może gdzieś wysyła do innego zakładu.

  1. Zasady kompensacji szkód

Czasem dochodzi do tego, że tekstylia podczas czyszczenia uszkadzają się. W każdej pracy zdarzają się wypadki, właśnie dlatego sprawdzi jaką politykę odszkodowawczą ma dana firma. Powinna ona chronić nas w przypadku, kiedy dojdzie właśnie do uszkodzenia odzieży.

  1. Godziny pracy pralni

Dobrze, jeśli godziny pracy są elastyczne, a więc bez problemu będziemy w stanie dowieźć odzież, ale także ją odebrać. Zazwyczaj pralnie chemiczne funkcjonują w godzinach pracy innych zakładów. Wiele zależy od naszego czasu pracy. Powinniśmy wybrać miejscu, do którego bez problemu dojedziemy po naszej pracy, czyli tam, gdzie pracuje się na przykład aż do godzin wieczornych. Czasem zdarza się, iż pralnia https://maniaprania.com/ przemysłowa oferuje opcję dowozu i odbioru prania od klienta. Jest to bardzo pomocne i komfortowe rozwiązanie, jednak wiąże się z wyższymi kosztami usługi.

  1. Usługi dodatkowe

Profesjonalne pralnie chemiczne oferują swoim klientom również usługi dodatkowe. Do takich usług możemy zaliczyć: prasowanie, przeróbki, czy naprawę odzieży.

Related Post

SEO w Warszawie

SEO w WarszawieSEO w Warszawie

SEO w Warszawie: w dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, gdzie konkurencja online rośnie w zastraszającym tempie, wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania to nieodzowny klucz do osiągnięcia sukcesu. Wprowadzenie Twojej firmy na

Biura rachunkowe

Biura rachunkowe Biura rachunkowe 

Biura rachunkowe: Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że skuteczne zarządzanie finansami to klucz do sukcesu w biznesie. W dzisiejszych czasach, gdy przepisy podatkowe i regulacje gospodarcze stają się coraz bardziej