Planit Uroda Stylizacja paznokci

Stylizacja paznokci

Stylizacja paznokci post thumbnail image

W ostatnim czasie salony kosmetyczne, w których ofercie znajduje się stylizacja paznokci osiągają największe zainteresowanie. Z takich usług korzysta blisko 80% badanych kobiet. Kochamy mieć zadbane paznokcie, zależy nam na pięknie prezentujących się dłoniach. To wszystko więc sprawia, że korzystamy z rozwiązań, jakie mają nam do zaoferowania stylistki paznokci. Dziś jednak nie o kwestii tak dużego zainteresowania tego typu usługami, ale o tym, jak wybrać najlepszą stylistykę i co musi ona zrobić, by nią zostać. Oczywiście prawdą jest, że w każdym miejscu ilość klientek jest tak ogromna, że trudno jest w ogóle wpisać się w grafik takiej osoby. Nie można jednak stawiać na niszowe usługi, gdzie jakość wykonanych paznokci pozostawia wiele do życzenia.

Zawód stylistki paznokci

Dawniej stylistek paznokci było niewiele. Pojawiło się kilka salonów, w których panie zaczęły stosować coś więcej, niż tylko pomalowanie paznokci czy zrobienie na nich wzorów. Metoda żelowa, akrylowa i inne – pojawiły się później i sukcesywnie zaczęły wypełniać rynek. Stylistek paznokci zaczęło być coraz więcej i coraz więcej też osób z takich właśnie usług zaczęło korzystać. W chwili obecnej klienci są bardzo wymagający i nikt nie stawia już na niszowe rozwiązania, tylko wybiera profesjonalizm. Nie wystarczy więc tylko umiejętność pomalowania paznokci czy nałożenia hybrydy. Stylistki muszą umieć zdecydowanie więcej, by działać w tej branży, rozwijać się i nie dać się zniszczyć przez konkurencję. Kluczowe znaczenie ma więc ciągłe zdobywanie wiedzy, nowych umiejętności technik pracy na paznokciach. To ciągłe kursy i szkolenia, a także zaznajomienie się z aktualnie panującymi trendami. Tutaj nie wystarczy podstawowa wiedza. Trzeba być dobrym, wręcz bardzo dobrym, by mieć grono klientek, które przyjdą raz i chętnie wrócą ponownie. 

Jak zostać stylistką paznokci?

Nie będzie nią przypadkowa osoba, która na widok malowania paznokci dostanie dreszczy, nawet, jeśli miałby to być najbardziej opłacalny zawód świata. To trzeba czuć, trzeba to lubić, chcieć się rozwijać, poszerzać wiadomości, pragnąć być najlepszą. Stanowi to absolutną podstawę, aby każda z pań była w pełni zadowolona wychodząc z salonu. Tak naprawdę stylizacja paznokci https://www.maxel-cosmetics.pl/stylizacja-paznokci-c-792_1.html nie jest wcale tak łatwym zadaniem, jakby mogło się wydawać. Często zdarza się tak, że kobiety chcąc zarobku, decydują się na weekendowe kursy, po których zaczynają pracę. Absolutnie nie na tym to polega. Trzeba bowiem najpierw zdobyć wiedzę, uzyskać doświadczenie, postawić na na konkretną jakość usług, by dopiero potem móc pracować na swój rachunek i budować swoją markę. Jeśli na samym początku nie będziemy w stanie zagwarantować odpowiedniej jakości świadczonych usług, na pewno nie uda nam się utrzymać na rynku zbyt długo. Wszystko wydaje się być jasne. Postawiliśmy na kurs, zdobyliśmy doświadczenie, mamy za sobą kilka próbnie wykonanych prac. Możemy działać. Pierwsze klientki, zadowolone osoby, pozytywne opinie. I to już wystarczy? Oczywiście, że nie. Wiadomo, iż z każdą nową klientką zyskuje się kolejne doświadczenie i jest się o krok wyżej, niż wczoraj. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że w tym zawodzie ciągłe podnoszenie swoich umiejętności i doszlifowywanie ich, to jak najbardziej rzecz nadrzędna, na jakiej każdy powinien w pełni się skupić.

 

Najwyższa jakość szkoleń

 

Szkolenia, które są wybierane przez stylistki paznokci, powinny być przede wszystkim na wysokim poziomie. Nie chodzi tutaj przecież tylko o to, aby otrzymać kolejny dyplom, jaki można powiesić na ścianie. Co ma bowiem ta kartka papieru do umiejętności? One szybko zostają zweryfikowane przez klientki. Szkolenia powinny posiadać zarówno część teoretyczną, jak również i praktyczną. Taka stylizacja paznokci to jedno, ale stylista powinna mieć informację na temat budowy paznokcia, dbania o jego higienę i odpowiednią pielęgnację. Im większą ma wiedzę, tym lepiej w tym zawodzie jest w stanie się odnaleźć. A jeśli w grę wchodzi wiedza praktyczna, ta powinna być przeprowadzana przez prawdziwych specjalistów w swojej dziedzinie. Nie chodzi bowiem jedynie o odbycie szkoleń, ale o wyciągnięcie z nich ważnych informacji, a takie są w stanie przekazać tylko i wyłącznie doświadczone, pełne wiedzy i umiejętności osoby szkolące. A jak długo trwają poszczególne kursy? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, czego kurs dotyczy. Jeśli na przykład chodzi o kurs paznokci metodą żelową, taki nie powinien trwać krócej, niż 12 – 14 godzin. W trakcie takich kursów, przyszła stylista musi poznać zasady przygotowania stanowiska pracy, podstawy zabiegu stylizacji, jak należy aplikować żel i wymodelować paznokieć. Kursy manicure hybrydowego nie mają aż tak dużej palety wiedzy do przekazania, dlatego w ich przypadku wystarczy 6 – 8 godzin. Każdy więc kurs jest zupełnie inny. Aby stylizacja paznokci zapewniła klientce pełne zadowolenie i satysfakcję, z pewnością kluczowe znaczenie ma wybór jak najlepszej w tej kwestii stylistki. 

Related Post