Planit Usługi,Wnętrza Pranie dywanów w domu i z pomocą specjalistów

Pranie dywanów w domu i z pomocą specjalistów

Pranie dywanów w domu i z pomocą specjalistów post thumbnail image

Pranie dywanów w domu i z pomocą specjalistów: w sklepach znajdziemy produkty, które przeznaczone są do prania dywanów na różne sposoby. Niestety czasem takie preparaty posiadają na tyle drażniące substancje, że osoby z małymi dziećmi, lub właściciele zwierzaków wolą bardziej naturalne metody. Aby ich użyć, należy stworzyć preparat samodzielnie. Poniżej proponujemy kilka, cieszących się dość dużą popularnością, sposobów na czyste wykładziny i dywany. Na końcu przybliżamy również podstawowe informacje dotyczące korzystania z profesjonalnych firm piorących.

Domowe pranie wykładzin i dywanów

  1. Wykorzystaj skrobię ziemniaczaną

Ta metoda wymaga od nas połączenia tylko dwóch składników. Pierwszy znajdziemy w kuchni – jest nim mąka ziemniaczana. Drugi to płatki mydlane. Jeśli zależy nam na tym, aby stworzony preparat był szczególnie delikatny dla skóry, wybierzmy mydło przeznaczone dla dzieci. Następny krok to starcie na drobne płatki mydła (wystarczą trzy łyżki płatków) oraz połączenie ich z połową kilograma skrobi. Taką mieszankę rozprowadzamy po dywanie lub wykładzinie i wcieramy szczotką w ich powierzchnię. Teraz wystarczy poczekać 30 minut, a następnie dokładnie odkurzyć dywan lub wykładzinę.

  1. Stwórz własny spray

Ten sposób wymaga nieco więcej składników, ale na szczęście każdy z nich jest łatwo dostępny. Wystarczy do buteleczki z rozpylaczem wlać jedną szklankę octu, dwie łyżki soli oraz dwie szklanki wody. Aby cały preparat nie miał zbyt nieprzyjemnego zapachu, możemy dodać również kilkanaście kropel olejku zapachowego. Następnie zakręć buteleczkę i potrząsamy nią do momentu, aż sól rozpuści się w occie i wodzie. Teraz należy dokładnie spryskać taką mieszanką dywan lub wykładzinę i poczekać do wyschnięcia. Tu również ostatnim krokiem jest dokładnie odkurzenie brudu.

  1. Wykorzystaj płyn do naczyń

Ten preparat będzie nieco bardziej “chemiczny”, ale nie musimy stosować go na całym dywanie, tylko na szczególnie uciążliwych plamach. Aby go stworzyć, należy zmieszać ze sobą szklankę ciepłej wody, łyżkę octu, łyżeczkę sody oraz łyżeczkę płynu do naczyń. Tę mieszankę również warto przelać do buteleczki z rozpylaczem. Następnie preparatem pokrywamy plamę, a później delikatnie wcieramy za pomocą gąbki. Wraz z kolejnymi potarciami plama powinna znikać. Na końcu możemy przetrzeć ją gąbeczką zamoczoną w czystej ciepłej wodzie.

Pranie wykładzin i dywanów – inne przydatne rady do wykorzystana w domu

Pranie dywanów w domu i z pomocą specjalistów

Pranie dywanów w domu i z pomocą specjalistów

Zdarza się, że dywan jest w niezłym stanie, ale po prostu zależy nam na tym, aby go odświeżyć i usunąć przykry zapach. Najprostszym sposobem, aby się jego pozbyć, jest użycie jednego z najpopularniejszych środków wykorzystywanych w domu – sody. Trzeba ją wsypać w dywan lub w wykładzinę i wytrzeć na sucho. Mankamentem tej metody jest konieczność dość długiego czekania na efekt – im dłużej soda pozostanie w dywanie, tym lepszy efekt taki zabieg przyniesie. Jeśli mamy możliwość, taką posypkę zostawmy nawet na całą dobę. Następnie należy dokładnie odkurzyć dywan lub wykładzinę.

Bolączką osób, które mają zwierzaki w domu, są nie tyle plamy na dywanie/wykładzinie, co duże ilości sierści . Oczywiście jednym z rozwiązań jest zakup specjalnego odkurzacza, służącego do wybierania z dywanu takich pozostałości po milusińskich. Tego typu maszyna kosztuje jednak niemało. Istnieją na szczęście prostsze i skuteczne metody. Jedną z nich jest przecieranie dywanu czystą szczotką lub gąbką. Takie zbieranie sierści może kosztować sporo pracy, dlatego częściej poleca się używanie mopa o dużej powierzchni. Ciekawym i często chwalonym sposobem na radzenie sobie z takimi zanieczyszczeniami na powierzchni dywanu i wykładziny jest użycie gumowej rękawicy lub gumowej myjki do okien. Takie powierzchnie z gumy należy uprzednio zwilżyć wodą, a następnie, raz przy razie, pocierać dywan/wykładzinę, aż sierść zacznie schodzić.

Pranie wykładzin i dywanów z pomocą specjalisty

Jeśli nie mamy czasu lub ochoty samodzielnie zająć się praniem wykładzin i dywanów https://montazwykladzin24.pl/czyszczenie-i-konserwacja-wykladzin/, możemy zlecić to zadanie specjaliście. W większych miastach bez problemu znajdziemy usługę, która polega na tym, że pracownik firmy w umówionym terminie przyjedzie do naszego mieszkania i odświeży dywan. Na rynku znaleźć można również oferty polegające na praniu wykładzin i dywanów z odbiorem – wtedy specjalista odbiera dywan z naszego mieszkania, a następnie zawozi do siedzimy firmy, będącej stacjonarną pralnią. Po całym procesie dywan jest zwracany do domu. Ta druga opcja przypadnie do gustu osobom, które nie chcą, aby ekipa piorąca zajmowała pomieszczenie w ich domy. Profesjonalne przedsiębiorstwa tego typu dysponują specjalistycznym sprzętem, który pozwala skutecznie i szybko wyprać niemal każde zabrudzenie. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej firmy, warto sprawdzić dokładnie, czy używane przez nią preparaty są w pełni bezpieczne. Jeśli mamy do czynienia z profesjonalistami, na stronie internetowej bez problemu powinniśmy znaleźć informacje o tym, z jakiej chemii korzystają (powinny być wymienione konkretne marki, które możemy samodzielnie sprawdzić). Taka wiedza pozwoli nam dokładnie zapoznać się ze składem, ewentualnymi alergenami oraz przyznanymi certyfikatami bezpieczeństwa.

Related Post

Biuro rachunkowe

Biuro rachunkoweBiuro rachunkowe

Biuro rachunkowe: Biura rachunkowe odgrywają niezwykle istotną rolę w dzisiejszym biznesowym świecie. To instytucje, które pomagają przedsiębiorcom w utrzymaniu porządku w księgach finansowych, rozliczeniach podatkowych i wielu innych aspektach związanych