Planit Wnętrza Płytki drewnopodobne jakie wybrać?

Płytki drewnopodobne jakie wybrać?

Płytki drewnopodobne jakie wybrać? post thumbnail image

Tak naprawdę drewniana podłoga wygląda przepięknie. Jednak stanowi dosyć spory wydatek. Musimy ją regularnie konserwować, czyścić, chronić przed wilgocią, wodą oraz także uszkodzeniami. Nie dziwi nas wcale to, że coraz więcej osób się decyduje na tańszy oraz także bardziej praktyczny zamiennik drewna. Chodzi o nic innego jak o płytki drewnopodobne.

Bogaty wybór płytek drewnopodobnych

Do wyboru mamy naprawdę bardziej wiele płytek drewnopodobnych. Możemy w sklepie znaleźć wyroby z przeróżnych materiałów. Przede wszystkim znajdziemy te wykonany terakoty oraz także gresu. Płytki się oczywiście różnią wielkością, sposobem wykończenia, kształtem, a głównie parametrami. Jakie rodzaje drewnopodobnych płytek oferowane są przez producentów? Które zdadzą egzamin w kuchni oraz w łazience, a które odnajdą się na zewnątrz? Jakie płytki powinniśmy kłaść na ścianie? Jakie płytki kłaść na podłodze? Postaramy się odpowiedzieć na te wszystkie pytania.

Zobacz także:

Przede wszystkim największym powodzeniem cieszą się gresowe płytki drewnopodobne. Są one odporne na mróz, twarde oraz łatwe do utrzymania w czystości. Dzięki parametrom doskonałym stosowane mogą być także, na przykład na tarasie. Za ich wizualne walory oraz walory użytkowe odpowiada sposób wykończenia w dużej mierze. Producenci oferują między innymi praktyczny oraz bardzo ładny szkliwiony gres. Jest on pokryty specjalna ochronną warstwą. Gres polerowany wygląda niezwykle efektownie, ale także ulega łatwo zarysowaniom czy też zabrudzeniom.
Wzór drewna także zagościł na ściennych płytkach, a więc glazurze popularnej oraz terakotowych płytkach. Służą one do wykończenia zarówno ścian, jak i także podłóg wewnątrz budynków. Po pierwsze cienka, a po drugie podatna na złamania glazura swoje zastosowanie znajduje głównie w łazienkach oraz w kuchniach. Dzięki powierzchni szkliwionej łatwo z niej usunąć wszelkie rodzaju zabrudzenia. Na pewno terakota nie dorównuje gresowym płytkom pod względem samej wytrzymałości, ale także stanowi wybór atrakcyjny dla bardzo wielu osób. Jest zmywalna łatwo oraz także odporna na działanie chemicznych środków. Sprawdza się świetnie każdego dnia.

Płytki drewnopodobne do salonu

Płytki drewnopodobne, które imitują skutecznie drewno zastąpić mogą w naszym salonie parkiet czy też popularne panele. Nie ma żadnych obaw, że wnętrze się wyda nieprzyjemne czy też surowe. Niektóre spośród wzorów płytek wyglądają w zasadzie identycznie jak drewno naturalne. Naśladują jego kolor, fakturę, jak i także usłojenie.

Wiemy doskonale, że podłoga w salonie narażona jest na uszkodzenia w znacznie mniejszym stopni niż podłoga w kuchni, łazience czy też przedpokoju. Można zatem zastosować rodzaj dowolny wykończenia. Efekt bardzo przytulny zapewnią gresowe szkliwione płytki, a szczególnie te modele, które imitują stare deski, drewno bielone oraz także klepki parkietu. W eleganckim oraz przestronnym salonie zaprezentuje się świetnie polerowany gres, jak i także gres szkliwiony o wykończeniu błyszczącym. Powierzchnia lśniąca płytek naśladować może parkiet lakierowany lub też podłogę wykonaną z egzotycznego drewna.

Płytki drewnopodobne do kuchni oraz do łazienki

Płytki drewnopodobne są rozwiązaniem idealnym do łazienki oraz do kuchni. Na pewno nie absorbują wody, pozostają na działanie wilgoci obojętne oraz także na działanie środków chemicznych, łatwo się z nich usuwa wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Aby móc utrzymać naszą podłogę w czystości wystarczy, że będziemy ją przemywać wodą z detergentem. Płytki drewnopodobne mają także tę zaletę, że się mniej brudzą. Zwierzęca sierść , kurz oraz rozmaite pyłki są po prostu na nich o wiele mniej widoczne. Dzięki temu nie musimy tracić czasu na sprzątanie nieustanne.

W kuchni oraz w łazience sprawdzą się świetne szkliwione płytki o wykończeniu gładkim. Matowy gres okazać się może dosyć kłopotliwy, ponieważ jego powierzchnia porowata przyciąga brud. Zamiast na wierzchu osiąść, zabrudzenia wnikają bezpośrednio w samą strukturę płytki oraz także stają się do usunięcia wręcz niemożliwe. Podłoga w kuchni czy też łazience w żadnym wypadku nie powinna być za bardzo śliska. W tychże dwóch pomieszczeniach bardzo łatwo jest o zachlapania, a płytki śliskie znacznie zwiększają ryzyko wypadku nieszczęśliwego.
Gdy wybieramy płytki drewnopodobne do kuchni, to koniecznie zwróćmy uwagę, jaką mają one odporność na ścieranie. Wnoszony piasek na butach, obuwie z podeszwą twardą oraz także ciężar przesuwanych krzeseł powodują wytarcie się stopniowe posadzki. Płytki ulegają na pewno zmatowieniu częściowemu. Tym samym tracą niestety swoje walory użytkowe oraz także walory wizualne.  Te uszkodzenia szczególnie są zauważalne na ciemnych oraz błyszczących powierzchniach. W wyborze płytek odpowiednich pomagają nam klasy ścieralności, które są określone na podstawie danej normy. W pomieszczeniach z wyjściem bezpośrednim na zewnątrz zaleca się stosowanie produktów czwartej klasy, a w pomieszczeniach pozostałych wystarczają zupełnie płytki trzeciej klasy.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl

Related Post