Planit Nieruchomości Nowe apartamenty nad morzem

Nowe apartamenty nad morzem

Nowe apartamenty nad morzem post thumbnail image

Czy nowe apartamenty nad morzem są opłacalne? Zakup mieszkania to popularny sposób na lokatę własnego kapitału. W ten sposób jesteśmy bowiem w stanie uzyskać dochód pasywny. Uznaniem w sposób szczególny cieszą się nowe apartamenty nad morzem, które są atrakcyjnym kąskiem dla turystów.

Ile pieniędzy możemy zarobić na wakacyjnym wynajmie? Ile zarobimy w porównaniu do tradycyjnego wynajmu? Ile może kosztować nas nowy apartament nad morzem? Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru apartamentu? Jakie zalety nieruchomości wakacyjnych możemy wyróżnić? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Ile pieniędzy możemy zarobić na wakacyjnym wynajmie?

Warto mieć świadomość tego, że nowe apartamenty nad morzem kuszą przede wszystkim perspektywą zarobku na wynajmie. Nieruchomości charakteryzują się tym, że mogą okazać się świetną lokatą osobistego kapitału- z czasem wartość będzie jeszcze większa. Dodatkowo tego typu obiekty umożliwiają pasywny zarobek dzięki wynajmowi, który cieszy się coraz większą popularnością. Nowe apartamenty nad morzem z całą pewnością będą przynosić zyski z najmu, z tą różnicą, że z reguły możemy liczyć na wysokie dochody krótkoterminowe. Różnica nie jest znacząca, jednakże segment noclegowy wyróżnia się większą dochodowością. Co godne podkreślenia, w dzisiejszych czasach istnieją różnorodne platformy internetowe, na których znaleźć można atrakcyjne oferty, a ich wyszukiwanie nie sprawia najmniejszych problemów. W konsekwencji zwiększa się prawdopodobieństwo tego, że cały proces zakończy się pozytywnie. Co ciekawe, zarabianie na noclegach jest możliwe bez dużych nakładów funduszy przeznaczonych na promocję lub marketing.

Ile zarobimy w porównaniu do tradycyjnego wynajmu?

Aby nieco lepiej zrozumieć, jak korzystne są nowe apartamenty nad morzem, warto posłużyć się prostym przykładem. Dwupokojowe mieszkanie w Poznaniu o niewielkiej powierzchni to koszt dla wynajmującego w okolicach 2000 zł miesięcznie. Nieco inaczej wygląda to w przypadku apartamentu, bowiem w sytuacji, gdy mieszkanie kosztuje około 200 zł za dobę, a wewnątrz zamieszka od 2 do 4 osób, wówczas miesięczny przychód może wynosić nawet 6 000 zł. Jak można łatwo wywnioskować, wystarczy wynajem nieco ponad tydzień, aby uzyskać tyle, ile w przypadku wynajmu tradycyjnej nieruchomości. Warto mieć jednak na uwadze to, że do takich wyliczeń każdorazowo powinniśmy podchodzić z ostrożnością- w obu przypadkach ponoszone są koszty na inną skalę. Jak można się domyśleć, działalność noclegowa wymaga od nas większego poświęcenia. Nowe apartamenty nad morzem muszą być regularnie sprzątanie, wykonywane są takie czynności jak chociażby pranie, prasowanie, mycie powierzchni. Dodatkowo nieruchomość również zużywa się w nieco szybszym tempie. Nakładem jest również nasza własna praca, o której niekiedy zapominamy. 

Ile może kosztować nas nowy apartament nad morzem?

Nowe apartamenty nad morzem

Nowe apartamenty nad morzem

Wiele osób zastanawia się, ile kosztują nowe apartamenty nad morzem. Są one związane przede wszystkim z zakupem wybranego obiektu. W miejscowościach położonych na północy kraju zapotrzebowanie na mieszkania jest wysokie, w konsekwencji wynajmowane są różnorodne nieruchomości. Ze względu na to, że właściciele konkurują pomiędzy sobą, ich standard każdego roku wzrasta. Nieco inaczej wygląda to w przypadku działalności noclegowej. Standard powinien być wysoki już na samym starcie. Turysta oczekuje bowiem, że zarówno warunki, jak i lokalizacja będą atrakcyjne. W skrajnych przypadkach za jeden metr kwadratowy zapłacimy nawet kilkadziesiąt tysięcy. Jednakże przykładowo w Kołobrzegu cena jest znacznie niższa- około 7 000 zł za mkw. Wartość ta jest jednak uśredniona i różnorodna w zależności od tego, z jakim standardem mamy do czynienia.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru apartamentu?

Wybór nowych apartamentów nad morzem nie należy do najłatwiejszych. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka niuansów, które z pewnością mogą mieć znaczenie. Istotny jest przykładowo metraż. Jak można się domyśleć, najpopularniejsze mieszkania posiadają od dwóch do trzech pokoi. Istotne są plany zagospodarowania terenów, infrastruktura. Zwróćmy uwagę na sprzedających- mniej zapłacimy za nieruchomość od dewelopera, aniżeli od pośrednika. Pamiętajmy o momencie zakupu- w sezonie ceny są nieco wyższe. Dla przyszłych gości ogromne znaczenie ma lokalizacja- jeśli w pobliżu znajdują się atrakcyjne miejsca, wówczas zwiększa się prawdopodobieństwo tego, że nieruchomość zostanie wynajęta.

Jakie zalety nieruchomości wakacyjnych możemy wyróżnić?

Nowe apartamenty nad morzem to zdecydowanie inwestycja, którą warto wziąć pod uwagę. Wielu Polaków inwestuje swoje fundusze właśnie w taki sposób. Możliwe jest korzystanie z nieruchomości podczas wakacji, ale również poza sezonem. Specjaliści twierdzą, że rentowność inwestycji z powodzeniem może wynosić około 8% w skali roku. Osoby inwestujące wybierają apartamenty, które charakteryzują się odpowiednim zapleczem usługowym.