Planit Usługi Lombard – co warto wiedzieć?

Lombard – co warto wiedzieć?

Lombard – co warto wiedzieć? post thumbnail image

Lombard dla większości kojarzy się jako miejsce owiane swego rodzaju tajemnicą. Można w nim szybko i bez problemu uzyskać pożyczkę pod zastaw rzeczy materialnych, bądź spieniężyć te rzeczy. Znajdzie się wiele osób, które nigdy nie korzystały z takich rozwiązań jako źródła finansowania, mimo iż jest to łatwy sposób. Zdarza się także zwolennicy, którzy uwielbiają robić tam zakupy lub sprzedawać w takich właśnie miejscach. Handel, negocjacje oraz wyszukiwanie okazji jest dla nich bardzo interesujące. W lombardzie można pozyskać elektronikę, jak i wartościową biżuterię. Na czym polega zastawianie przedmiotów, ich sprzedaż oraz kupno? Co trzeba wiedzieć na temat lombardu? 

Lombard – co to takiego?

Jest to miejsce, gdzie udzielane są pożyczki pod zastaw rzeczy oraz ruchomości, które posiadają pewną wartość. Kwota pożyczki jest sumą maksymalnej wartości zastawionego przedmiotu. Finansowanie udzielanie jest na podstawie przepisów zawartych w Kodeksie Cywilnym https://www.lombard-vip.pl/skup-za-gotowke/lombard-warszawa-wlochy/. Istnieje wiele lombardów chętnie odwiedzanych przez klientów. W pełni legalnie działających firm, udzielających pożyczek, wystawiających umowy lombardowe. Osoba przynosząca zastaw musi mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość oraz oświadczyć, że dany przedmiot jest jej własnością/należy do niej. Zdarzają się sytuacje, gdy potrzebny jest dowód zakupu lub potwierdzający własność. W lombardach mogą zostać zastawione rzeczy różnego rodzaju – od drobnych urządzeń, jak np. telefon komórkowy, po duże sprzęty AGD i RTV, tudzież pojazdy oraz biżuteria. Od właściciela lombardu zależy indywidualna oferta danego miejsca. Można zarówno zastawić sprzęt, wziąć pod niego pożyczkę, czy kupić przedmioty, które nie zostały odebrane. Ceny są niższe niż ich wartość rynkowa, natomiast asortyment szeroki, co daje możliwość upolowania niezłych okazji.

Pożyczki pod zastaw – jak brać i zastawiać

Żeby zastawić dany sprzęt oraz wziąć pod niego pożyczkę trzeba osobiście zjawić się w wybranym lombardzie i dokonać transakcji. Należy:

  • Mieć ukończone 18 lat, 
  • Posiadać dokument ze zdjęciem, potwierdzający tożsamość, czyli dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. 

Lombardy umożliwiają kontakt telefoniczny lub internetowy oraz wizytę w domu klienta, jeśli zastawia on nietypową rzecz. Pracownik lombardu ogląda przedmiot i szacuje jego wartość. Następne podaje propozycje i warunki na jakich będzie można uzyskać konkretną kwotę. Jeśli zastawiający wyrazi zgodę zostaje podpisana umowa. Zawarte są w niej wszelkie informacje – dane lombardu, jak i osoby wstawiającej, data, suma i ogólnie warunki umowy. Po jej podpisaniu nie są możliwe jakiekolwiek zmiany. Nie trzeba się obawiać o utratę zastawu. Wystarczy po niego wrócić w umówionym terminie, zwracając przy tym pożyczkę. 

Ważną kwestią są parametry umowy. Pierwszy to długość pożyczki. Przeważnie jest to od 5 dni do 31 dni https://www.lombard-vip.pl/skup-za-gotowke/lombard-warszawa-srodmiescie/. Są sytuacje, w których termin może być krótszy lub dłuższy. Jeśli klient nie zdąży wykupić towaru, ale w umowie znajduje się zapis mówiący o przedłużeniu terminu, bądź lombard się na to zgodzi, będzie można go wydłużyć. Jednak trzeba wiedzieć, że oprócz pożyczki do zwrotu będzie jeszcze prowizja i oprocentowanie, wynoszące średnio kilkanaście procent, ale często jest to indywidualna kwestia danego lombardu. Towar wzięty w zastaw przechowywany jest w magazynie. Jeśli minie czas zastawu, właścicielem staje lombard, a przedmiot zostaje wystawiony na sprzedaż. 

Zakupy w lombardzie

Chcąc kupić w lombardzie dany przedmiot można tego dokonać, tak jak zakupu w zwykłym sklepie. Po jego wybraniu wystarczy za niego zapłacić (gotówką) i bez jakiegokolwiek legitymowania zakończyć transakcję. Lombard wystawia rachunek potwierdzający sprzedaż. Sprzęt może posiadać gwarancję, jednak zależy to od lombardu. Może być również udostępniony na raty, jeśli kupujący ma zdolność kredytową oraz otrzyma pozytywną decyzję banku współpracującego z lombardem.

Czy lombardy są bezpieczne?

To jedno z najczęściej pojawiających się pytań, zarówno przy zastawach,  jak i kupnie przedmiotów w lombardzie. Najlepiej wybierać sprawdzone miejsca, a także kierować się pewnymi zasadami. Dzięki temu obniży się ryzyko niespodziewanych problemów. 

Jak już wcześniej wspomniano, lombardy to legalnie działające firmy, które dokładają starań, by towar który sprzedają był z legalnego źródła oraz opisany z jego faktycznym stanem. Jeśli klient zamierza z tego miejsca skorzystać lub zastawić rzecz musi wybrać odpowiedni lombard. Najlepiej należący do dużej sieci. Renoma marki, jej rozpoznawalność oraz usługi na wysokim poziomie oznaczają firmę, której można zaufać. Pracują tam profesjonaliści, dla których dbałość o transakcję jest bardzo ważna. Nie ryzykują wątpliwymi operacjami, które mogą się odbić na opinii całej marki. Dobrze więc wyszukiwać i sugerować się opiniami byłych/obecnych klientów o lokalnych lombardach. Najlepszą rekomendacją będą informację od zadowolonych klientów, dlatego jeśli dany lombard cieszy się dużą popularnością, to z pewnością na to zapracował najlepszą obsługą i rzetelnością.

Related Post

Druk cyfrowy

Druk cyfrowyDruk cyfrowy

Druk cyfrowy – ciągły rozwój poligraficznego rynku przyczynia się do tego, iż różnorodne formy wydruku ciągle ewoluują. W rezultacie, zmniejszeniu ulegają nie tylko koszty produkcyjne, ale także skróceniu ulega czas