Planit Uroda Laser frakcyjny – jak długo goi się ciało?

Laser frakcyjny – jak długo goi się ciało?

Laser frakcyjny – jak długo goi się ciało? post thumbnail image

Zabieg laserem frakcyjnym cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, biorąc pod uwagę, jak wiele zalet niesie ze sobą takie rozwiązanie. Kiedy warto zdecydować się na zabieg laserem frakcyjnym? Jak wygląda zabieg za pośrednictwem lasera frakcyjnego CO2? Czy zabieg laserem frakcyjnym może okazać się bolesny? Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu laserem frakcyjnym? Na co powinniśmy zwrócić uwagę po zabiegu? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Kiedy warto zdecydować się na zabieg laserem frakcyjnym?

Istnieje wiele wskazań, na podstawie których możliwe jest skorzystanie z możliwości lasera frakcyjnego. Jednym z nich są zmarszczki i zwiotczenie skóry, a także zmarszczki wokół oczu, co często nazywane jest “workami” pod oczami. Warto wspomnieć o soft liftingu, rozszerzonych porach, zaskórnikach, rozstępach. Wskazaniem do zabiegu laserem frakcyjnym jest także wygładzenie i odmłodzenie skóry, a także poprawa jej elastyczności. Szukasz szybkiego i bezpiecznego sposobu na usuwanie blizn niezależnie od pochodzenia? Laser frakcyjny może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie w sposób nie wspomnieć o płytkich, jednocześnie rozległych zmianach naczyniowych. Pozostałe wskazania to uszkodzenia słoneczne, różnorodny odcień skóry, zmiany pigmentowe, przebarwienia, starcze plamy, szorstka skóra. 

Jak wygląda zabieg z pomocą lasera frakcyjnego CO2?

Laser frakcyjny - jak długo goi się ciało?Dość interesującą kwestią jest to, w jaki sposób wygląda zabieg za pomocą lasera frakcyjnego CO2. Okazuje się, że technologia tego urządzenia jest dość zaawansowana. Laser światłowodowy zbudowany jest ze szklanego włókna. Wytwarza on strumień impulsów, które mają mikroskopijną średnicę. Rozrzucane są równomiernie po skórze zarówno głowicą skanującą, jak i spray’em. Efektem wcześniej wspomnianego działania jest odmłodzona skóra z uszkodzeniami posłonecznymi. Wygładzone zostają zmarszczki i blizny- tworzą się niewielkie rany, które mają krótki czas leczenia i są bezbolesne. Warto pamiętać o tym, że laser frakcyjny nie naświetla, a także nie odparowuje jednorodnie powierzchni skóry, natomiast dziurkuje ją za pośrednictwem tysięcy mikroskopijnych kolumn. Wokół widoczne są niewielkie “studnie oparzeń. Dzięki temu cały proces leczenia jest bardzo szybki, a efekty zabiegu są w pełni satysfakcjonujące. 

Czy zabieg laserem frakcyjnym jest bolesny?

Dość często zadawanym pytaniem jest to czy zabieg laserem frakcyjnym jest bolesny. Jeśli energia impulsu wynosi powyżej 10 mJ wówczas możemy odczuć niewielkie mrowienie. W przypadku wyższych energii stosuje się kremy znieczulające- wówczas ból właściwie nie występuje. Przy najwyższych energiach, które wynoszą więcej niż 20 mJ, jednocześnie w przypadku dużych powierzchni, możliwe jest zastosowanie lokalnego znieczulenia zastrzykiem. Pomimo wszystko w każdym przypadku uczucie nie może być nazwane bólem, a co najwyżej mrowieniem. 

Jak długo mogą utrzymywać się efekty zabiegu laserem frakcyjnym?

Zdecydowana większość pacjentów zauważa poprawę jakości skóry już kilka dni po zabiegu, który wykonany jest został laserem frakcyjnym. Wynika to z tego, że powstaje obrzęk- maskuje on zarówno zmarszczki, jak i blizny. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to ostateczny efekt zabiegu. Na przetworzenie kolagenu potrzebny jest pewien okres czasu, który z reguły wynosi od 2 do 5 tygodni. Wtedy efekty odnowy widoczne są już na trwałe. Odbudowa będzie najlepiej widoczna po 4-5 tygodniach. Nadal jednak będzie miało miejsce przebudowanie się kolagenu, co będzie prowadziło do wygładzenia i ujędrnienia skóry. 

Na co powinniśmy zwrócić uwagę po zabiegu?

Chwilę po zabiegu laserem CO2 na skórze możemy dostrzec zaczerwienienie, a także niewielkie opuchnięcia. Dodatkowo częstym zjawiskiem jest przejściowa wysypka, które wygląda podobnie jak w przypadku uczuleń. Zaczerwienienie mija jednak po trzech dniach, skóra brązowieje i złuszcza się. Już po tygodniu skóra wraca do zupełnie normalnego wyglądu. Jeżeli stosuje się znieczulenie iniekcją, to mogą pojawić się przejściowe siniaki. Jeśli zastosowano doustne środki znieczulające, wówczas pacjentka nie może prowadzić samochodu do następnego dnia. W innym wypadku możliwe jest wrócenie do normalnej aktywności życiowej. 

Jak długo goi się skóra po zabiegu?

Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, jak długo goi się skóra po zabiegu laserem frakcyjnym. Okazuje się, że w trakcie pierwszych trzech godzin pacjenci najczęściej odczuwają intensywne ciepło. W miejscu zastosowania lasera możemy dostrzec zaczerwienienie skóry, dodatkowo staje się ona napięta. Częstym zjawiskiem jest także pojawienie się obrzęku. 2-3 dni po zabiegu na skórze zauważalne będą brunatne strupki, które to w stosunkowo krótkim okresie czasu złuszczą się. W konsekwencji odsłonią piękną, zdrową i odnowioną skórę. Regeneracja po wykonanym zabiegu może trwać około kilka dni. W tym czasie skóra łuszczy się i może być opuchnięta.

Related Post