Planit Transport Kontenery morskie

Kontenery morskie

Kontenery morskie post thumbnail image

Kontenery morskie – transport kontenerowy od dawna cieszy się sławą jako jeden z najbardziej ekonomicznych sposobów przemieszczania ładunków. Ale kontener morski można wykorzystać w nietypowy sposób, zamieniając go na magazyn. Co więcej, taki magazyn może być zarówno stacjonarny, jak i mobilny. Do użytku tymczasowego lub długoterminowego? Do wynajęcia lub kupna? Nowy, czy jeszcze lepiej używany, aby zaoszczędzić pieniądze, ale w żadnym wypadku nie kosztem jakości? Wszystko zależy od wyboru, ale jedno jest pewne: kontenery morskie magazynowe dostępne są w różnych rozmiarach, wzorach, a nawet kolorach. W każdym razie w firmie Balticon można znaleźć wszystko, co pomoże w podjęciu decyzji. Ceny kontenerów morskich są uzależnione od wyposażenia i gabarytów, a także od elementów dodatkowych.

Kontenery morskie magazynowe

Sprzedawane i wynajmowane kontenery morskie magazynowe są idealne do różnorodnych zastosowań, zarówno tymczasowych, jak i stałych. Wytrzymają każde warunki atmosferyczne, a to nie wszystko: ich lakier jest niezwykle odporny dzięki malowaniu proszkowemu, zabezpieczeniu antykorozyjnemu. Dlatego korzystając z takich kontenerów morskich uzyskuje się pewność, że mienie jest w pełni bezpieczne.

Wynajem kontenera morskiego na magazyn jest opłacalny i wygodny

Nie trzeba już przechowywać rzeczy na balkonach, szafach i garażach. Firma Balticon zapewnia prostszą i bardziej niezawodną opcję – przechowywanie rzeczy osobistych i mienia firmowego w kontenerach morskich magazynowych. Kontener magazynowy metalowy cechuje wysoka wytrzymałość, odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wygodnie jest tu postawić meble, przechowywać materiały budowlane, towary, pudła z dokumentacją archiwalną. Rzeczy zawsze pozostają suche, nie cierpią z powodu silnych wiatrów i promieni słonecznych. Firma oferująca wynajem zadba o zabezpieczenia antywłamaniowe.

Można wynająć kontener morski na magazyn: 10, 20, 40 ft. Dla wygody użytkowania warto zainstalować stojaki, półki, szafki. Jest oświetlenie i gniazdko. Na życzenie klienta kontenery magazynowe mogą zostać zmodyfikowane według przedstawionego projektu. Ważne! Wynajem lub zakup kontenera morskiego skutecznie rozwiązuje problemy z brakiem miejsca w dotąd użytkowanym magazynie. Ale co również bardzo ważne, jego eksploatacja nie wiąże się z koniecznością uzyskania dodatkowych zezwoleń. To moduły o kompaktowych rozmiarach, dzięki czemu nie ma kłopotu z ich ustawieniem na placu firmowym czy posesji.

Kontenery morskie magazynowe to doskonałe wsparcie dla biznesu
Dziś, w dobie szybkiego wzrostu konkurencji na rynku, podmioty gospodarcze poszukują nowych i nietuzinkowych sposobów prowadzenia biznesu. Ktoś znajduje dochodowe rynki zbytu lub zmienia partnerów, a ktoś działa kreatywnie, ale kompetentnie. Przykładem jest wykorzystanie dużych kontenerów morskich jako magazynów. Jest to nie tylko opłacalne i ekonomiczne, ale także wygodne, praktyczne i funkcjonalne. Wszystkie rodzaje kontenerów morskich używanych do magazynowania są całkowicie szczelne.

Powierzchnia magazynowa jest ograniczona nawet w dużych przedsiębiorstwach. Zwłaszcza jeśli sprzęt i materiały muszą być chronione przed złą pogodą i kradzieżą. Nie trzeba przebudowywać nowego magazynu, wystarczy kupić kontenery magazynowe. Dzięki nim nie ma potrzeby skomplikowanego ponownego wyposażenia. W przypadku posiadania nieużywanego już kontenera morskiego można sprzedać go skupu jaki prowadzi firma Balticon i uzyskać atrakcyjną cenę. Zostanie on odebrany przez kupującego własnym transportem.

Kontenery morskie na magazyny z funkcją chłodzenia

Szczególne miejsce w ofercie kontenerów morskich zajmują kontenery chłodnicze. Oprócz bloku magazynowego wyposażone są w agregat chłodniczy utrzymujący wymaganą temperaturę. Ścianki kontenera chłodniczego wykonane są na bazie płyt warstwowych z wypełnieniem z pianki poliuretanowej zapewniającej niski transfer ciepła. Jako materiał okładzinowy stosuje się blachy ze stali nierdzewnej dopuszczonej do kontaktu z żywnością lub profile aluminiowe.

Kontener morski chłodnia to kontener magazynowy wyposażony w specjalny system kontroli termicznej środowiska wewnętrznego. Mówiąc najprościej, jest to ogromna mobilna lodówka, która jest szeroko stosowana do zorganizowanego transportu wszelkiego rodzaju towarów wymagających specjalnego reżimu temperaturowego. Za stworzenie i utrzymanie niezbędnego środowiska wewnątrz komory kontenera odpowiada jednostka chłodnicza działająca z reguły na czynniku chłodniczym – freon.Oczywiście do działania takiego układu potrzebne są zewnętrzne, wystarczająco silne źródła energii elektrycznej, którymi są zazwyczaj stacjonarne punkty zasilania lub kompaktowe generatory. Należy zaznaczyć, że kontenery morskie tego typu, oprócz funkcji chłodzenia, są również przystosowane do utrzymywania stałej temperatury dodatniej (zakres z reguły: od -30 do +30 stopni Celsjusza), co znacznie poszerza dotychczasowe zalety wykorzystania kontenerów chłodniczych w bardzo różnych obszarach. Jeżeli magazyny te są użytkowane tylko na stałe, można je zaizolować, wyposażyć w wentylację i ogrzewanie oraz instalację elektryczną.

 

Related Post

Ubezpieczenie OCP

Ubezpieczenie OCPUbezpieczenie OCP

Ubezpieczenie OCP: W dzisiejszych czasach, gdy rynek usług staje się coraz bardziej konkurencyjny, a klienci coraz bardziej świadomi swoich praw, ochrona finansowa dla przedsiębiorców staje się nieodzowna. Jednym z istotnych

Wynajem aut Szczecin

Wynajem aut Szczecin Wynajem aut Szczecin 

Wynajem aut Szczecin: Podróżowanie to jedno z największych przyjemności, jakie współczesny człowiek może sobie sprawić. Odkrywanie nowych miejsc, poznawanie różnych kultur i smaków oraz tworzenie niezapomnianych wspomnień to nieodłączny element

Przeprowadzka

PrzeprowadzkaPrzeprowadzka

Przeprowadzka to słowo, które wywołuje zarówno ekscytację, jak i stresu wielu z nas. To moment, gdy opuszczamy swoje stare miejsce i przenosimy się w nowe, pełne obietnic i nowych możliwości.