Planit Hobby,Sklepy Jak wybrać idealne bryczesy?

Jak wybrać idealne bryczesy?

Jak wybrać idealne bryczesy? post thumbnail image

Jak wybrać idealne bryczesy? Jazda konna wymaga odpowiedniej techniki, sprawności fizycznej i wygodnego ubioru. Dobrej jakości bryczesy to niezbędny element garderoby. Czym charakteryzują się te spodnie? Jak wybrać właściwy?

Bryczesy – jaka jest różnica?

Bryczesy to spodnie kolarskie i jako takie muszą być wygodne. Ruch kombinezonu powinien być jak najbardziej komfortowy. Bryczesy to spodnie dla profesjonalnych jeźdźców oraz tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą konną. Spodnie dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, kroju i fasonie, dlatego przed zakupem należy dokładnie przemyśleć swoje oczekiwania i wybrać wymarzone bryczesy. Jakie powinny być?

Jak wybrać idealne bryczesy?

Jak wybrać idealne bryczesy?

Bryczesy muszą być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nie ulegną one uszkodzeniu podczas jazdy.

Cechą charakterystyczną bryczesów jest wysoki stan, który jest koniecznością. Bez niej spodnie zsuwałyby się podczas jazdy, co byłoby dość problematyczne. Jazda konna może uniemożliwić wykonywanie wielu czynności, w tym ciągłe dostosowywanie spodni. Wysoka talia, która zakrywa dolną część pleców, jest dobra dla zdrowia.

Kolejną cechą bryczesów jest brak szwów po wewnętrznej stronie ud. Długotrwała jazda na koniu w siodle może powodować nieprzyjemny dyskomfort. Aby temu jak najbardziej zapobiec, szwy w spodniach zostały usunięte. Pozwala to pozbyć się wszelkiego rodzaju bolesnych otarć na nogach. W bryczesach wewnętrzna strona ud jest wzmocniona materiałem. Zapobiegają powstawaniu otarć na skórze. Dzięki nim możemy mieć pewność, że spodnie nie podrą się np. podczas jazdy konnej.

Odpowiednia konstrukcja bryczesów

Każdy kto kupuje bryczesy powinien wiedzieć czego szuka. Istnieje wiele zmiennych, które składają się na idealną parę spodni.

Materiał

Materiał, z którego wykonane są bryczesy, powinien być odporny na uszkodzenia. Dlatego warto wybierać wysokiej jakości spodnie.

Standardowe bryczesy obejmują:

  • Bawełna – Zazwyczaj 70% spodni to bawełna. Ten materiał zapewnia wygodną i komfortową jazdę. Dzięki niemu skóra nie jest otarta ani spalona, ​​a powierzchnia ciała może swobodnie oddychać.
  • Elastan – Zwykle kilka procent materiału, ale wystarczająca, aby spodnie były rozciągliwe i wygodne.
  • Poliamid – Dzięki niemu te spodnie są trwałe. Nie zniszczą się po praniu i zawsze wrócą do swojego pierwotnego stanu.

Lej w bryczesach

Lejki w spodniach rowerowych to konieczność. To wzmocnienie, dzięki któremu Twoja jazda będzie bardziej komfortowa. Dzięki niemu mamy pewność, że materiał nie pęknie, dodatkowo chroni naszą skórę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jest krótki lejek i długi lejek.

  • Leje kolanowe – Znane również jako krótkie gniazdo. Znajduje się po wewnętrznej stronie kolana. Chroni to obszar przed mechanicznym uszkodzeniem skóry, a także sprawia, że ​​spodnie są bardziej wytrzymałe w okolicach kolan. Panewka kolanowa nie chroni dużej powierzchni nogi. Jednak szorty są zwykle wybierane, ponieważ dają dużą swobodę podczas jazdy.
  • Pełny lej — znany również jako długi lejek. Znajduje się na całej wewnętrznej powierzchni uda, gdzie styka się z siodełkiem. Te bryczesy są idealne dla początkujących, ponieważ chronią nogi przed otarciami. Ponadto są trwalsze i na pewno posłużą dłużej. Pełne siedzisko zapobiega wypadnięciu z siodła i gwarantuje lepszą przyczepność. Idealny dla jeźdźców, którzy lubią pokonywać duże odległości konno.

Siedzisko jest zwykle wykonane z innego materiału niż reszta spodni. Musi to być mocny i trwały materiał, który gwarantuje wysoki stopień przyczepności do siodła. Materiały użyte do wykonania lejka to:

  • Skóra – kiedyś jeden z najpopularniejszych materiałów. Mimo, że jest wytrzymały, łatwo ulega zniszczeniu w praniu. Zużyje się i zużyje. Dlatego lepiej sprawdza się skóra syntetyczna, która jest bardziej elastyczna i bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne.
  • Silikon – bardzo elastyczny i trwały. To ten, który najlepiej sprawdza się podczas długich przejażdżek, ponieważ gwarantuje dobrą przyczepność do siodła.
  • Tkanina dwuwarstwowa – Czasami do produkcji spodni rowerowych używana jest tkanina dwuwarstwowa. Zwykle jest to ten sam materiał, co cała para spodni. Jednak dwuwarstwowy materiał zapewnia większy komfort podczas jazdy. Niestety nie gwarantuje to lepszej przyczepności.

Jak powinny wyglądać idealne bryczesy?

Idealne bryczesy dla każdego wyglądają inaczej. Warto wybrać dobrą jakość. Niestety trwałość spodni zwykle idzie w parze z wyższą ceną. Ale warto zainwestować więcej pieniędzy w spodnie, które posłużą Ci przez lata. Najlepiej wybrać bryczesy z silikonowymi lejami, ponieważ nie zniszczą się w praniu, a także zapewnią duży komfort podczas jazdy.

Znajdziemy bryczesy wykonane z różnych materiałów, w wielu krojach i kolorach, i ważne jest, aby wybrać bryczesy, które najlepiej odpowiadają naszym gustom, a jednocześnie są wygodne i trwałe.

Related Post

Wyspa handlowa

Wyspa handlowaWyspa handlowa

Wyspa handlowa: w dzisiejszym dynamicznym świecie detalicznym, kreatywność i innowacje odgrywają kluczową rolę w przyciąganiu uwagi klientów oraz zapewnianiu im wyjątkowego doświadczenia zakupowego. Wśród wielu strategii, jakie sklepy wykorzystują, aby