Planit Praca,Uroda Ile zarabia chirurgia plastyczna?

Ile zarabia chirurgia plastyczna?

Ile zarabia chirurgia plastyczna? post thumbnail image

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym także chirurgii plastycznej, cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Coraz częściej decydujemy się na poprawę mankamentów w wyglądzie, udając się do chirurga plastycznego. Ile zarabia się w dziedzinie, jaką jest chirurgia plastyczna i od czego zależą zarobki?

Czym zajmuje się chirurgia plastyczna?

Ile zarabia chirurgia plastyczna?Zostać chirurgiem plastycznym wcale nie jest łatwo. Przede wszystkim należy ukończyć sześcioletnie studia medyczne, które są bardzo trudne i wymagające. Następnie konieczne jest odbycie stażu podyplomowego oraz podjęcie specjalizacji. Specjalizacja z zakresu chirurgii plastycznej trwa sześć lat. Zatem, jak widać, droga do zawodu jest długa i niestety, ciężka. Wyróżniamy dwa rodzaje chirurgii plastycznej: estetyczną oraz rekonstrukcyjną. Najpopularniejsza jest oczywiście chirurgia plastyczna estetyczna http://www.chirurgia-plastyczna24.pl/. Zajmuje się ona poprawianiem mankamentów urody. W skrócie można więc stwierdzić, że dobry chirurg jest w stanie naprawić to, czego natura nam nie dała bądź co zepsuła. Z usług chirurgii plastycznej estetycznej najczęściej korzystają osoby starsze, których ciął drastycznie zmienia się wraz z upływem lat. Nie oznacza to jednak, że młodzi ludzie nie są klientami gabinetów medycyny estetycznej. Im również zdarza się poprawiać braki w urodzie. Jeżeli zaś chodzi o chirurgię plastyczną rekonstrukcyjną, to zajmuje się ona uzupełnieniem uszkodzeń ciała powstałych wskutek wypadku. Może być to rekonstrukcja ręki, nosa lub innych kończyn. Na zabieg z zakresu chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej pacjenci często mogą liczyć w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Niestety, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie są refundowane.

Ile zarabia chirurg plastyk?

Jeżeli droga do zawodu chirurga plastycznego jest tak skomplikowana, to wykonywanie tego zawodu powinno być odpowiednio gratyfikowane. Niestety, w publicznych placówkach służby zdrowia lekarze tej specjalizacji mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 4 do 7 tysięcy złotych. Wszystko zależy od miasta, wielkości oraz możliwości finansowych szpitala. Czasami chirurg plastyczny może oczywiście zarobić więcej, nawet 30 tysięcy w publicznej placówce. Niemniej jednak nie jest tajemnicą, że większość z nich otwiera gabinet prywatny, ponieważ jest on bardziej dochodowy. W praktyce za ceny usług chirurga plastycznego musimy słono zapłacić. Dodatkowo w prywatnych gabinetach nie możemy liczyć na refundację zabiegu, nawet jeśli jego przeprowadzenie jest konieczne. Przykładowo niektóre osoby muszą mieć wykonaną korektę nosa, ponieważ jego budowa uniemożliwia swobodne oddychanie. Z jednej strony jest to więc mankament estetyczny, lecz z drugiej strony również zdrowotny. Decydując się na zabieg w prywatnym gabinecie, nie otrzymamy refundacji. Chirurg plastyczny prowadzący prywatny gabinet medycyny estetycznej może zarobić nawet do 50 tysięcy złotych miesięcznie. Zarobki są jednak zależne od kilku kwestii. Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć ceny, jakie proponuje dany punkt. Co więcej, istotne jest, czy chirurg zatrudnia dodatkowo pracowników, jakie są koszty utrzymania sprzętu czy też ilu pacjentów jest on w stanie przyjąć danego dnia. Tymczasem chirurg zatrudniony w prywatnym gabinecie, którego jednak nie jest właścicielem, może liczyć na wysokie zarobki. Oscylują one zwykle w okolicach 30-40 tysięcy złotych miesięcznie, jednak początkujący lekarz może dostać jedynie 5-10 tysięcy. Wszystko zależy od wielkości gabinetu, jego renomy i stażu pracy lekarza. Jak w każdym zawodzie, na początku chirurgia plastyczna zarabia stosunkowo niewiele, jednak z czasem zarobki zwiększają się. 

Wysokie koszty

Choć zarobki chirurga plastyczne mogą być marzeniem dla wielu lekarzy, w praktyce należy wziąć pod uwagę wysokie koszty prowadzenia tejże działalności. Chirurgia plastyczna rządzi się swoimi prawami – są to zabiegi, które muszą być wykonane z zachowaniem należytej staranności i najwyższego poziomu higieny. W gabinecie nie może więc zabraknąć sprzętu dezynfekującego, a narzędzia muszą być idealnie wysterylizowane. Co więcej, w gabinecie chirurga plastycznego wszystko musi wyglądać pięknie. Jeżeli chirurg ma poprawiać naszą urodę, to miejsce jego pracy jest jego wizytówką. Stąd też chirurgia plastyczna oznacza bardzo wysokie koszty prowadzenia działalności, które redukują zarobek lekarza. Ceny usług często wydają się być bardzo wysokie, jednak w praktyce jedynie ułamek kwoty będzie stanowił zarobek lekarza. Nie jest tajemnicą, że o wiele lepiej zarabiają młodsi lekarze, którzy są  w stanie w jednym dniu wykonać więcej zabiegów. Z wiekiem tracimy bowiem sprawność w dłoniach, przez co wykonania zabiegu może trwać nieco dłużej. Pamiętajmy jednak, że prywatne gabinety nastawione są na zarobek, zatem każdy chirurg plastyczny we własnym zakresie ustala, jaka kwota miesięcznego zysku będzie dla niego satysfakcjonująca. Na tej podstawie, między innymi, wyznaczane są również ceny zabiegów. Analogicznie lekarza zatrudniony w gabinecie podejmuje decyzje, jaka kwota wynagrodzenia będzie dla niego odpowiednia i czy przyjmuje proponowane warunki. 

Related Post