Planit Uroda Balsamy do ciała – czym należy się kierować przy ich wyborze?

Balsamy do ciała – czym należy się kierować przy ich wyborze?

Balsamy do ciała – czym należy się kierować przy ich wyborze? post thumbnail image

Balsamy do ciała – czym należy się kierować przy ich wyborze? Mnóstwo kobiet zastanawia się nad tym, w jaki sposób dbać o skórę swojego ciała, aby było ono w jak najlepszej kondycji. Eksperci dermatolodzy podkreślają, że kosmetyki na ciało powinny być dobierane w sposób rozsądny i odpowiedzialny. Każdego dnia należy sięgać po rozmaite kosmetyki na ciało – zarówno te przeznaczone do higieny osobistej, jak i kremy do ciała, peelingi czy balsamy do ciała.

Wszyscy powinni jak najmocniej dbać o prawidłowy wygląd skóry swojego ciała, ponieważ jak wiadomo skóra nie starzeje się tylko w okolicach twarzy, ale na całym ciele. W dzisiejszym artykule dokładnie omówimy jeden z rodzajów kosmetyków na ciało, a mianowicie balsamy do ciała.

Balsamy do ciała – pakiet najważniejszych informacji 

Kosmetyków na ciało jest obecnie cała masa. Producenci nieustannie prześcigają się we wprowadzaniu nowych propozycji dla swoich klientów. Niezwykle szeroką kategorią produktów są balsamy do ciała. Są to kosmetyki na ciało, które powinniśmy używać praktycznie przez cały rok. W sposób szczególny są one niezbędne w trakcie okresu jesienno-zimowego, gdy z powodu ogrzewania domu za pomocą kaloryferów nasza skóra ulega znacznemu przesuszeniu. W jaki sposób należy wybierać balsamy do ciała oraz jak je stosować? Odpowiedzi na wszystkie te pytania zawarliśmy w dalszych częściach niniejszego artykułu. Balsam do ciała to kosmetyk na ciało, dzięki któremu możliwe jest uzupełnienie ubytków w warstwie hydrolipidowej skóry. Ochronny płaszcz hydrolipidowy może ulegać uszkodzeniom w wielu sytuacjach, na przykład podczas przebywania w suchym pomieszczeniu, w trakcie pływania w basenie lub podczas codziennej kąpieli. Do uszkodzenia ochronnego płaszcza hydrolipidowego może także dojść wtedy, gdy mamy na sobie bardzo grube ubranie. Substancje wchodzące w skład płaszcza hydrolipidowego ulegają wypłukiwaniu bądź po prostu zużywają się. Jak wiadomo, zdrowa skóra ma szereg właściwości regeneracyjnych, jednak trzeba pamiętać o tym, iż taki proces może trwać maksymalnie nawet cztery godziny. W takim czasie może dojść do wielu podrażnień na skórze, które później będzie trzeba zwalczać przez znacznie dłuższy czas. Właśnie z tego względu pojawiające się ubytki w warstwie hydrolipidowej należy uzupełniać w jak najkrótszym czasie. W tym celu można sięgnąć po specjalne kosmetyki na ciało, czyli balsamy do ciała. Gdy je nałożymy, skóra od razu otrzyma niezbędne nawilżanie, odzyska właściwe pH oraz stanie się znacznie gładsza. 

Polecamy także:

Najpopularniejsze rodzaje balsamów 

Balsamy do ciała - czym należy się kierować przy ich wyborze?

Balsamy do ciała – czym należy się kierować przy ich wyborze?

Do najpopularniejszych rodzajów balsamów zalicza się balsam nawilżające, regenerujące oraz brązujące. Ten pierwszy rodzaj poleca się wszystkim tym, którzy zmagają się z dużą suchością swojej skóry. Jeżeli skóra jest mocno wysuszona, wówczas można nałożyć spore ilości takiego balsamu – dzięki temu efekty będą znacznie szybciej zauważalne. Zdecydowana większość kosmetyków na ciało tego typu wyróżnia się wyjątkowo szybką wchłanialnością oraz bardzo lekką konsystencją. Najlepiej, aby takie kosmetyki na ciało zawierały specjalne olejki, co dodatkowo zapobiega postępowaniu procesów starzenia oraz utracie wody z organizmu.  Kolejny z rodzajów balsamów to balsamy regenerujące. Są one dedykowane wszystkim tym, którzy zmagają się ze skórą wysoce wysuszoną, która ma tendencje do łuszczenia. Najczęściej sięgają po nie osoby dojrzałe, u których procesy starzenia postępują już od jakiegoś czasu. Niezbędną dawkę lipidów dostarczy kosmetyk na ciało tego typu zawierający właściwą ilość witaminy D3. Dzięki niemu zostanie przywrócona równowaga procesu złuszczania się naskórka, a produkcja ceramidów zostanie znacznie przyspieszona. Jeżeli nasza skóra jest wyjątkowo mocno przesuszona, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po balsam co ciała z proteinami jedwabiu. Taki kosmetyk na ciało w wyjątkowo krótkim czasie przywróci skórze odpowiednią gładkość. Regenerująca moc wyróżnia także owoce – przede wszystkim czereśnie. Następny rodzaj balsamów do ciała to balsamy regenerujące. Specjaliści zalecają ich stosowanie przede wszystkim tym, którym zależy na tym, aby ich skóra wyglądała atrakcyjnie oraz była w zdrowej kondycji. Balsamy brązujące pomagają w osiągnięciu tego celu w bardzo krótkim czasie, jednak należy pamiętać o tym, aby stosować je w sposób regularny. 

Balsamy na cellulit 

Cellulit, czyli pomarańczowa skórka, to problem pojawiający się wśród wielu kobiet. Jeżeli ktoś chce raz na zawsze zapomnieć o takiej dolegliwości, powinien zdecydować się na zakup specjalnych balsamów antycellulitowych i wyszczuplających. Każdy, kto ma spory problem z nadmiarem cellulitu oraz tkanki tłuszczowej, zaś skóra w miejscach takich jak brzuch, pośladki czy uda wygląda bardzo nieatrakcyjnie, to wtedy można zdecydować się na zakup specjalnych kosmetyków na ciało z kofeiną, L-karnityną, wąkrotką azjatycką oraz wyciągiem z bluszczu. Ekstrakty roślinne sprawiają, że skóra staje się doskonale ujędrniona i napięta. Niechciana tkanka tłuszczowa za sprawą zastosowania specjalnych balsamów antycellulitowych oraz odpowiedniej diety zniknie w bardzo szybkim czasie. 

Related Post

Implanty Szczecin

Implanty SzczecinImplanty Szczecin

Implanty Szczecin: W dzisiejszych czasach dbanie o zdrowie i wygląd staje się priorytetem dla coraz większej liczby osób. Wśród wielu aspektów zdrowia, stan jamy ustnej i zębów odgrywają szczególną rolę.